Aanmelden | Contact
Zoeken

Dordrecht: Stads Krankzinnig en Beterhuis (indexen van geconfineerden 1761-1804)


Bron: Regionaal Archief Dordrecht (Erfgoedcentrum DiEP (stadsarchief Dordrecht))
Archief: 22 (Stads Krankzinnig en Beterhuis)
Inventarisnummer: 416 (mannen 269 x)

(transcriptie E. van Dooremalen) (scans verkrijgbaar: info(at)dordtenazoeker.nl)


folio 42vs



Burger de Visser
1790. Burger de Visser is op ordre van Heeren Commissarissen uit den Ed. Groot Achtb. Gerechte deeser Stad op den 18e Septemb. 1790 in dit Huis ingenoomen, en bij appointement van welgem. Gerechte van 9e Novb. Daaraanvolgende op de Req(ues)te van zijne huisvrouw Belia Beekman in het zelve geconfineerd voor Een jaar ten lasten van t’Huijs expireerende 18 Septb. 1791.
Ontslagen den 18e Septb. 1791.
Ingenomen 26 Junij 1794 en ontslagen 13e Junij 1795.
Ingenomen den 21 Julij 1796 en geconfin(eerd) tot 21 Julij 1798.
Ontslagen den 21 Julij 1798.

NB.
- Burger (Borgert) de Visser, otr. Dordrecht 19-4-1770 Belia Beekman
(otr. Dordrecht donderdag den 19 april 1770 (tr. 6 maart 1770 Ds Semeins) Burger de Visser, j:m: gebore te Dord.t woont in den Augustijnenkamp geassisteert met zijn vader Jan de Visser, met Belia Beekman, j:d: gebore te Dord.t woont in de Marienbornstraat geadsisteert met haar vader Jan Beekman
[bron: http://files.archieven.nl/46/f/11.92/11_92_1770.pdf])
Kinderen:
1. Maria, ged. Dordrecht 3-4-1771.
2. Francijna, ged. Dordrecht 17-11-1773.
3. Johannes, ged. Dordrecht 14-6-1776.
4. Belia, ged. Dordrecht 20-1-1779.
5. Elida, ged. Dordrecht 12-6-1782.
6. Frans, ged. Dordrecht 11-6-1785.
7. Borgert, ged. Dordrecht 10-10-1787.
8. Belia, ged. Dordrecht 21-9-1792.

- Register eed 25e penning 1789 (plakkaat 30 september 1788)
Wijk : 05
Straat : De Vest, Marienbornstraat, Frankestraat en weerom
Nummer : 303
Naam : Burger de Visser
Opmerkingen : onvermogent
Bron : SAD 3-3423 folio 093



Arij de Jong
1791. Arij de Jong is volgens appointement van den Gerechte deeser Stad van 7de Junij 1791 op de Req(ues)te van sijne huisvrouw Jenneke de Kelk, den 9den derselve maand in dit Huijs ingenoomen, en in het zelve geconfineerd ten lasten van het Huijs voor twee Jaaren expireerende den 9de Junij 1793.
Ontslagen 9e Junij 1793.

NB.
- Arij de Jong, overl. (krankzinnig en verbeterhuis) 23-4-1798, otr. Dordrecht 4-3-1756 Jenneke de Kelk. (otr. Dordrecht donderdagh den 4 Maart 1756 (tr. 21 maart 1756 Q.F.D. [quod fuit demonstrandum] Ds. Robijn) Arij de Jongh, j:m: woont inde Nieuwstraat geadsist met zijn moeder Eijda de Gelder wed.e van Arij de Jongh, met Jenneke de Kelk, j:d: woont inde Kolfstraat, beijde van Dordrecht, geadsisteert met haar Moeij Jenneke van Elte wed.e van Jan Huijsman.
[http://files.archieven.nl/46/f/11.91/11_91_1756.pdf])
Kinderen:
1. Aeltje, ged. Dordrecht 5-9-1756.
2. Jan, ged. Dordrecht 21-2-1759.
3. Ida, ged. Dordrecht 10-11-1764.

- Register eed 25e penning 1789 (plakkaat 30 september 1788)
Wijk : 07
Straat: De Colfstraat tot aan de brug en terug
Nummer : 212
Naam : Arie de Jongh
Opmerkingen : Bedeelt
Bron : SAD 3-3423 folio 074



Cornelis van der Mijle
1791. Cornelis van der Mijle is volgens appointement van den Gerechte deeser Stad van 30 Junij 1791 op de Req(ues)te van Aletta van der Mijle, bij continuatie, in en ten laste van dit Huijs geconfineerd voor twee Jaaren, expireerende 30e Junij 1793.
Overleeden 5 Januarij 1793.

Laatst gewijzigd: augustus 2011. (gehele transcriptie online gezet augustus 2020)