Aanmelden | Contact
Zoeken

Dordrecht: Stads Krankzinnig en Beterhuis (indexen van geconfineerden 1761-1830)


Bron: Regionaal Archief Dordrecht (was: Stadsarchief Dordrecht; Erfgoedcentrum DiEP)
Archief: 22 (Stads Krankzinnig en Beterhuis)
Inventarisnummer: 418 (541x) (chronologisch register 1805-1830, met achterin een alfabetische index)

transcriptie door E. van Dooremalen (scans verkrijgbaar; info(at)dordtenazoeker.nl)


folio 56


folio 56

Pieternella Mosselman
den 28 April 1815 ten verzoeke van haar moeder om slegt gedrag voor Een Jaar geconf(ineert) door de Rechtbank te Dordt.
Ontslagen 28 octb. 1815.

Anna Stoel
den 3 Meij 1815 ten verzoeke van haare Kinderen om dronkenschap voor Een jaar geconfineert door de Rechtbank te Dordt – en op haar verzoek nog 3 maanden gecontinueert.
Ontslagen 3 Aug. 1816.

NB.
- Anna (van der) Stoel, tr. Hendrik Daems
Kinderen:
1. Maria Daems, ged. Dordrecht 23-3-1746.
2. Hendrik Daems, ged. Dordrecht 24-3-1748.

- I. Anthonij Stoel, j.m. van Dordrecht woont in de Marienbornstraat geadsist met zijn moeder Antonetta Serret wed. van Jan Cornelisse Stoel (1755), otr. Dordrecht 7-8-1755 Kaatje/Katrijna de Kool, j.d. van Dordrecht woont in den Heerhermanhuijsstraat geadsist. met haar moeder Huijbertje van Driel wed. van Hermen de Cool (1755).
NB.
- [http://files.archieven.nl/46/f/11.91/11_91_1754.pdf]
Kinderen:
1. Antonetta, ged. Dordrecht 30-1-1756.
2. Hermen, ged. Dordrecht 13-7-1757.
3. Rookje, ged. Dordrecht 2-4-1762.
4. Jan Cornelisze, ged. Dordrecht 23-4-1764.
5. Jan Cornelisse, ged. Dordrecht 31-8-1765.
6. Johanna, ged. Dordrecht 4-3-1768.
7. Cornelia, ged. Dordrecht 2-12-1769.
8. Huijbertje, ged. Dordrecht 14-8-1774.
9. Rooksie, ged. Dordrecht 30-4-1777.
10. Anthonij, ged. Dordrecht 17-10-1779.

II. Johanna (Anna) Stoel, j.d geboren te Dordrecht woont in de Marienbornstraat geadisteert met haar vader Anthonij Stoel (1789), otr. Dordrecht 19-3-1789 Reijnier Lekkerland, j.m. geboren te Dordrecht woont op de Hellingen geadsisteert met zijn Oom Jan Nieuwkerk (1789).
NB.
- [http://files.archieven.nl/46/f/11.93/11_93_1788.pdf]
Kinderen:
1. Arie Lekkerland, ged. Dordrecht 19-10-1789.
2. Arie Lekkerland, ged. Dordrecht 11-5-1795.
3. Johannes Cornelis Lekkerland, ged. Dordrecht 30-7-1798.
4. Johanna Lekkerland, ged. Dordrecht 13-6-1800.
5. Antonie Lekkerland, ged. Dordrecht 4-1-1803.



Joseph Heuzenij
den 20 Meij 1815 opgebragt en daar hij zich Dwaas hielt bij provisie door den Heer President Burgemeester gecustodieert.
Overgebragt naar het Stathuis 15 Junij 1815.

Laatst gewijzigd: augustus 2011. (online gezet juli 2020)